Başkan Özgeçmiş

          1974 yılında Mustafakemalpaşa Vıraca mahallesinde doğan Kıvanç Atmaca, ilköğrenimini Mustafakemalpaşa Öğretmen Davut İlkokulu'nda tamamlamasının ardından katıldığı sınavla ortaöğrenimine  Bursa Anadolu Lisesi'nde devam etmeye hak kazanmıştır.1991 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde lisans eğitimine başlayan Atmaca, 1997 yılında Eczacı ünvanı ile mezun olmasının hemen ardından ulusal bir ecza deposunda çalışma hayatına başlamıştır.
             1998 yılında  Asteğmen rütbesiyle devam eden askerlik görevi sebebiyle bulunduğu Eskişehir'deki Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde  Yüksek Lisans eğitimine başlamış ve 2007 yılında Farmakognozi alanında Uzman Eczacı ünvanını kazanmıştır.
              Askerlik görevini tamamlamasının ardından 2000 yılında Bursa'ya dönerek halen sahibi ve sorumlu müdürü olduğu Maksem Sağlık Eczanesi'ni açan Kıvanç Atmaca 2001 yılından itibaren Bursa Eczacı Odası Yönetim Kurulu'nda görev almaya başlamıştır.İki yılı Yönetim Kurulu Üyesi, 4 yılı Genel Sekreterlik ve 4 yılı Yönetim Kurulu Başkanlığı olmak üzere  aralıksız 10 yıl boyunca meslek örgütünün Yönetim Kurulu'nda hizmet veren Atmaca halen Bursa Eczacı Odası adına Türk Eczacıları Birliği Büyük Kongre Delegeliği görevine devam etmektedir.
              Mesleğine ve meslek örgütü yöneticiliğine devam ettiği süreçte de eğitim ve kişisel gelişim tutkusundan vazgeçmeyen Kıvanç Atmaca katıldığı pek çok Bilimsel Kongre, Meslek İçi Eğitim, Kişisel Gelişim ve Profesyonel Sertifika Programlarının yanı sıra 2003 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden de 2007 yılında mezun olmuştur.
               Mustafakemalpaşalılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde 2012 yılında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev almaya başlayan Atmaca iki dönem bu görevini sürdürmesinin ardından 2016 yılında gerçekleştirilen Genel Kurul'la birlikte oluşan  Yönetim Kurulu'nda Başkanlık görevine getirilmiştir.

--            1992 yılında kurulmuş olan Mustafakemalpaşalılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin 9. Başkanı olan Kıvanç Atmaca , önümüzdeki günlerde 25. kuruluş yılını kutlamaya hazırlandıkları Paşader'de sayıları yaklaşık 150.000'e ulaşan hemşehrilerine Yönetim Kurulu ile birlikte sağladıkları hizmetlerine her gün yenilerini eklemek adına onurla çalışmalarına devam etmektedir.